Jak se prodává palivové dřevo

Sháníte palivové dřevo a jste v tomto směru začátečník?

Výběr druhu dřeva– v první řadě musíte mít jasno v tom, jaké dřevo poptávat. Budete zřejmě potřebovat měkké dřevo na zatápění a rychlé vyhřátí obytné místnosti a pak bude zapotřebí opatřit i dřevo tvrdé, s vyšší výhřevností, které déle udržuje v prostoru potřebné teplo.

Zpracování dřevaprodej palivového dřeva probíhá ve dvou základních formách. Buď se jedná o metrové kusy, tedy o délce 100 cm, které jsou do průměru 25 cm vcelku a u větších průměrů se jedná o štípaná polena. Anebo se prodává dřevo již nařezané a naštípané v délkách mezi 25 a 50 cm.

Vše jsme schopni zařídit

Odvoz až domů – starosti s odvozem dřeva si dělat nemusíte. Přivezou vám jej až domů a složí tam, kam chcete, pokud je samozřejmě v místě přístup pro nákladní vozidlo.

Práce s ukládáním dřeva– někteří lidé poptávají i ukládání dřeva do dřevníku či kůlny. Tato služba je také dostupná – pokud máte zájem, pověříte firmu tímto procesem a ta se postará v podstatě o dodávku palivového dříví na klíč se vším všudy. Uvítají to zejména lidé hůře pohybliví, či v rekonvalescenci po nemoci a úrazu.